poniedziałek, 25 lipca 2016

Siedem Zasad Zdrowego Życia

1. Pij wodę codziennie !
Na ogół każdy wie iż organizm ludzki składa się w 70-80% z wody. Woda jest niezbędna by nerki pracowały w prawidłowy sposób, iż mogły oczyszczać organizm ze wszystkich szkodliwych substancji. Także dla skóry człowieka woda jest niezbędna by była dobrze nawilżona oraz elastyczna. Również kości człowieka potrzebują dostatecznie dużo wody by aby mogły zachować twardość. Warto pamiętać by codziennie wypijać od 7-8 szklanek wody. Należy pić wodę około 20-40 minut przed posiłkiem oraz około 2 godziny po posiłku. Nie powinno zamieniać wody na jakikolwiek inny napój, ponieważ osłabi to tylko korzystny wpływ na organizm ludzki.

2. Odżywiaj się w sposób właściwy !
Niejednokrotnie wszystkie choroby cywilizacyjne są wynikiem nieprawidłowego odżywiania. Bardzo duże spożywanie mięsa, które zawiera cholesterol oraz tłuszcze nasycone, a także żywność nazbyt oczyszczona (rafinowana), taka jak cukier czy biała mąka, są bezpośrednio odpowiedzialne za choroby naszych czasów, w tym choroby nowotworowe. Podczas robienia zakupów, podejmuj decyzje na korzyść swojego zdrowia. Miej się na baczności i bądź świadom - nie kupuj i nie spożywaj niezdrowych produktów, w tym żywności konserwowej. Postaraj się by w swojej diecie ograniczyć spożywanie cukru i soli. Unikaj spożywania słodyczy a najlepiej całkowicie wyrzuć je z diety. Swoją nową dietę zaczep o takie produkty jak pełne ziarna zbóż, dodaj do diety więcej warzyw i owoców, postaraj się by były to produkty eko. Warto pomyśleć by do swojej diety dodać rośliny strączkowe takie jak: ( soje, groch, soczewice, fasole ) oraz różnego rodzaju orzechy. Dbaj by ilość posiłków w ciągu dnia była regularna, jak i dawaj sobie czas na ich spożywanie, pamiętaj o dobrej atmosferze jako najciekawszej przyprawie.

3. Pamiętaj o sporcie !
Odpowiednia ilość codziennych ćwiczeń fizycznych pozwoli na prawidłowe trawienie, zaczniesz kontrolować swoją wagę ciała, wzmocnisz mieśnie co pozwoli na mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia nowotworów i chorób wieńcowych. Przestaniesz być niewolnikiem stresu, odzyskasz energię witalną. Bardzo dobrze sprawdzi się szybki marsz, niestety bieganie po betonie niszczy stawy, czy jazda na rowerze. Postaraj się znaleźć czas po ok 20-40 minut dziennie do 5 dni w tygodniu na uprawianie sportu w różnej formie. Ćwiczenia fizyczne są potrzebne każdemu człowiekowi bez względu na wiek, lecz im człowiek starszy aktywność fizyczna jest wręcz wymagana. Jeśli znajdziesz czas i zaczniesz od dziś uprawiać sport, poprawisz swoje działanie w ciągu dnia na dwóch poziomach: fizycznym jak i psychicznym.

4. Eliminacja używek !
Równowaga na wielu płaszczyznach jest podstawą utrzymania zdrowia. Istotną kwestią poprawy zdrowia jest wstrzemięźliwość, polega to na wyrzucaniu z życia niewłaściwych nawyków, oraz na odpowiednim wykorzystaniu dobrych rzeczy. Oprócz pracy, warto pomyśleć by znajdować czas na relaks oraz odpoczynek. Zadbaj o swój wewnętrzny rozwój i spokój, postaraj się się utrzymywać dobre relacje z ludźmi. Szukaj ludzi ciekawych, mądrzejszych od siebie o wysokiej inteligencji emocjonalnej by nie przestawać się rozwijać. Ze swojej diety pozbądź się kawy, czarnej herbaty, alkoholu, słodzonych napojów gazowanych, słodyczy, a także niektórych leków. Jeśli palisz, zrób wszystko żeby rzucić. Trzymaj się z daleka od narkotyków! Zamiast słodyczy jedz orzechy, miód oraz owoce. Zamiast słodzonych napojów gazowanych kupuj soki 100%, czasem idzie kupić w niektórych marketach soki wyciskane prosto z owoców. Bądź panem swojej duszy, panuj nad sobą i swoim życiem. We wszystkim zachowaj umiar i ciesz się z każdego dnia który witasz!

5. Rozsądnie korzystaj ze słońca !
Promienie słońca w swoim spektrum fal posiadają promienie ultrafioletowe, które to likwidują drobnoustroje na skórze oraz mają zdolności dezynfekujące skórę. Przyczyniają się do poprawy działania wątroby, oraz sprawiają wytwarzanie pewnych hormonów, jak również katalizują produkcje witaminy D w organizmie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz