poniedziałek, 19 września 2016

Czemu warto sięgać po zdrową żywność?

Moda na zdrową żywność to wyjątkowo przydatny trend, który może być ratunkiem dla naszego organizmu w czasach, gdy występuje tak wysokie stężenie zanieczyszczenia w środowisku. Tylko poprzez prawidłowe odżywianie się, możemy uchronić się przed zagładą lub zbyt dużą intensyfikacją różnych chorób.

Z zasad zdrowego odżywiania najchętniej korzystają osoby młode, które prowadzą sportowy tryb życia. Jednak, popularność na zdrowe odżywianie ciągle rośnie i wzrasta ona również w innych grupach wiekowych. Decydują się na to również osoby, które na długi czas chcą zachować witalność i nieskazitelną urodę. Rozumieją, że aby taki cel osiągnąć, należy zastosować odpowiednio zbilansowaną dietę opierającą się o ekologiczne produkty. W celu jej ułożenia, można zgłosić się do dietetyka, sklepu stacjonarnego z taką żywnością lub zamówić ją przez Internet.

Czym jest ekologia żywności?
Żywność ekologiczna to produkty, do których stworzenia wykorzystywane są naturalne nawozy, zwane nawozami organicznymi. W rolnictwie ekologicznym nie są wykorzystywane żadne środki chemiczne oraz pestycydy. Sklepy internetowe mają zaufanych dostawców, którzy dostarczają im produkty najwyższej jakości, które są w pełni ekologiczne co potwierdzają certyfikaty.

Zmiany w nawykach żywieniowych
Zwiększona świadomość żywienia ekologicznego u młodego pokolenia jest na tyle duża, że coraz częściej sięgają oni nie po fast foody, ale po warzywa i owoce w formie produktów BIO. Nawet w największych sieciach z niezdrową żywnością, można znaleźć sałatki i potrawy wegańskie. Są one wprowadzane po to, aby zatrzymać jak największe grono klientów, którzy nie są zainteresowani jedzeniem hamburgerów czy innych niezdrowych przysmaków.

Zmiany wprowadzamy również my sami w naszym domowym gotowaniu. Do smażenia stosujemy już nie tak jak kiedyś olej kujawski, ale coraz częściej oliwę z oliwek, tłuszcz kokosowy lub olej lniany. Również w supermarketach możemy znaleźć coraz więcej półek ze zdrową żywnością. Coraz więcej klientów sięga po produkty takie jak amarantus, który jest niezwykle cennym źródłem białka lepiej przyswajalnego niż z mleka czy soi, przy czym nie zawiera glutenu. Popularne stają się również regały z produktami orkiszowymi, które świetnie sprawdzają się na śniadanie.

Wada żywności ekologicznej
Niestety nie zawsze jest tak pięknie żeby mogło być wspaniale podobnie jest w przypadku żywności ekologicznej gdzie dużym ciężarem dla wzrostu popularności i zainteresowania tą żywnością jest przede wszystkim jej cena. W związku z tym, że produkty te muszą być wytwarzane w specjalnych warunkach, ich koszty również się zwiększają, dlatego też producenci zmuszeni są do narzucania podwyższonej ceny na oferowane przez siebie produkty. Nie mniej jednak i tak warto wybierać i sięgać po tego rodzaju produkty, gdyż nasze zdrowie nie ma żadnej ceny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz