środa, 21 września 2016

Przeziębienie, Grypa - po co idziesz do lekarza tak często ?

Choćby po to żeby dowiedzieć się na co jesteś chory, jeśli to grypa albo przeziębienie jak również wczesne fazy anginy, warto oddać się w ręce matki natury.

Co zrobić, gdy czujesz że zbiera cię choroba albo już czujesz że jesteś chory i to szybko nie minie ?

Udaj się do Chin i użyj imbiru, ma podobne właściwości jak antybiotyki, weź też całą cytrynę. Imbir zgnieć by puścił soki, dowolnymi sposobami, i całość, uwaga !
Nie zalewamy wrzątkiem. Musimy mieć odlaną przestudzoną przegotowaną wodę i w proporcjach 2/3 wrzątku i 1/3 wody letniej zalać naszą miksturę - ok 70 st. C. Po wystygnięciu naparu do temp ok 40-50 st C. wyciskamy do niego całą cytrynę, gdyż w wyższej temperaturze cytryna traci swoje lecznicze właściwości.

Po jej wypiciu wiele objawów choroby może ustąpić lub choroba cała może ustąpić. Lecz nie od razu, efekt powrotu do zdrowia trwa kilka lub do następnego ranka.

Pij też dużo wody średnio-mineralizowanej, wycofaj też cukier z diety, ponieważ przyśpiesza inkubacje bakterii i grzybów.

Lecz jeśli jest naprawdę źle wspomagaj się także cebulą jak i czosnkiem w potrawach jakie będziesz jadł w tym trudnym dla ciebie czasie.


Jeśli wyżej wymienione metody będą nieskuteczne przez 4-5 dni, udaj się do lekarz bo być może nie masz grypy ani przeziębienia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz