sobota, 1 października 2016

Sposoby oczyszczania organizmu.

Oczyszczanie organizmu stało się w ostatnim czasie bardzo modne. Naukowcy udowadniają, że zbyt duża ilość toksyn zalegająca w organizmie, może spowodować spadek nastroju i gorsze samopoczucie, pogorszenie stanu skóry, włosów i paznokci, a także pogorszyć nasz stan zdrowia. Dlatego, warto od czasu do czasu zafundować sobie detoks, ale tylko w naturalnym wydaniu.

Są dwie podstawowego rodzaju metody wykonywania detoksu naturalnego. Można robić go albo raz do roku, albo zadbać, aby w codziennej diecie znalazły się produkty, które będą skutecznie wpływały na oczyszczenie organizmu. Obydwie te metody są skuteczne i na pewno warte polecenia.

Oczyszczanie na co dzień

Najlepszym sposobem na oczyszczenie organizmu każdego dnia, jest picie dużej ilości wody (oczywiście naturalnej wody niegazowanej). Filtruje ona nerki, usuwa uboczne produkty przemiany materii, a także wszelkiego rodzaju toksyny, które zalegają w naszym organizmie. Należy pamiętać, że wszystkie nasze narządy do prawidłowego funkcjonowania potrzebują wody. Bez niej, nie bylibyśmy w stanie się rozwijać i właściwie funkcjonować. Gdy pijemy jej za mało, pojawiają się bóle głowy, pleców, uczucie zmęczenia, suchość skóry, zaparcia. Wszystkie te sytuacje świadczą o tym, że nasz organizm jest zanieczyszczony oraz że brakuje w nim wody. Ta płynna substancja wydzielana jest przez ludzki organizm każdego dnia w skutek oddychania, pocenia się czy podczas oddawania moczu. Ważne jest, aby stale uzupełniać jej braki i pić przynajmniej 2 litry wody dziennie. Dzięki temu, nie dopuścimy do sytuacji, w której nasz organizm ulegnie odwodnieniu i zostanie zanieczyszczony.

Dobrym składnikiem pokarmowym, który wpływa na oczyszczanie organizmu jest również cytryna. Wspomaga pracę wątroby, a także wpływa na jej oczyszczenie ze szkodliwych substancji. Ponadto, ułatwia również rozpuszczanie kamieni żółciowych, które mogą być prawdziwym utrapieniem. Nie warto dopuścić do ich rozwoju. Choć cytryna ma kwaśny smak, na organizm działa zasadowo. Dzięki temu, cały proces detoksykacji może odbywać się w bardzo sprawny sposób. Aby mogło dojść do odkwaszenia organizmu, należy codziennie pić wodę z wyciśniętym sokiem z cytryny. Warto taki napój wypić codziennie rano, jeszcze przed śniadaniem. Dzięki temu, będziemy mogli pobudzić swoje jelita do pracy i będą one mogły funkcjonować wtedy dużo lepiej.

Prawdziwym cudotwórcą jeśli chodzi o proces oczyszczania jest kapusta kiszona, która pomaga pozbyć się z organizmu wszelkiego rodzaju toksyn. Wpływa pozytywnie na wątrobę, a także dostarcza do organizmu szereg witamin i minerałów. Dzięki temu, że w ukiszonej kapuście znajduje się błonnik, jelita mogą zostać pobudzone do pracy. Jeśli w skutek zanieczyszczenia organizmu, pojawiają się u nas zaparcia, powinniśmy pić sok z kiszonej kapusty. Dzięki temu, że w warzywie tym znajdują się m.in. witaminy z grupy B oraz witaminy A, C i K a także duża ilość potasu, fosforu, siarki i żelaza wzmacnia również odporność naszego organizmu.

Czystek na oczyszczenie organizmu

Nasz organizm, na co dzień styka się z różnego rodzaju zarazkami i toksynami. Chcąc nie chcąc wchłaniamy je. Jednak zapominamy o tym, aby się ich ze swojego organizmu pozbyć. Dobrym sposobem na walkę z drobnoustrojami i wszelkiego rodzaju toksynami, jest picie herbaty z czystka. Jest to ziele, które odznacza się dużą zawartością polifenoli, czyli silnych przeciwutleniaczy. Dzięki temu, możemy pozbyć się wszelkich infekcji i wirusów, które dotknęły nasz organizm. Szczególnie, jeśli dotyczą górnych dróg oddechowych. Ponadto, ziele to pomaga również usunąć z organizmu metale ciężkie. W szczególności będziemy mogli się pozbyć kadmu. Na pewno na detoksykację czystkiem powinni zdecydować się nałogowi palacze papierosów. Warto również dodać, że zioło to posiada silne właściwości antybakteryjne, antywirusowe i antygrzybiczne.

Ostropest ratunkiem dla wątroby
Co prawda wątroba ma właściwości regeneracyjne, jednak do pewnego stopnia. Jeśli nie będziemy o nią odpowiednio dbać, przestanie funkcjonować. Na pewno do takiej sytuacji nikt nie chciałby dopuścić. Dlatego warto rozpocząć stosowanie ostropestu, który wpływa pozytywnie na oczyszczanie wątroby. Ziele to posiada silne właściwości odtruwające, dzięki zawartości substancji aktywnych. Dlatego potrafi zneutralizować wszelkiego rodzaju toksyny, nawet te pochodzące z muchomora sromotnikowego –radzimy jednak nie próbować we własnym zakresie. Ostropest pomaga zregenerować wątrobę, a tym samym oczyścić nasz organizm z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Warto o tym pamiętać poszukując naturalnych metod wspomagających leczenie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz